Wazektomia Hrab

Przygotowanie do zabiegu

Co należy wykonać przed zabiegiem wazektomii?

Badania przed zabiegiem

Urolog przed wykonaniem wazektomii dokonuje kwalifikacji pacjenta do zabiegu, stwierdzając, czy jego przeprowadzenie będzie bezpieczne i skuteczne. W tym celu, poza wywiadem, specjalista zleca także wykonanie poniższych testów laboratoryjnych.

Wymagane badania przed zabiegiem:

  • Morfologia, INR, HBS, HCV, HIV

Dodatkowo: Wygolenie okolicy jąder

Badania urologiczne w Poznaniu przeprowadzane w ramach kwalifikacji do zabiegu to niezbędny element przygotowań do wazektomii. Nieprawidłowości wykryte podczas testów mogą czasowo lub nieodwołalnie zdyskwalifikować pacjenta, w trosce o jego ogólny stan zdrowia lub możliwe poważniejsze powikłania po wazektomii. Jedynie pozytywne przejście kwalifikacji zabiegowej (brak przeciwwskazań wykrytych podczas wywiadu i badań laboratoryjnych) kończy się przystąpieniem do mikrozabiegu wazektomii. Tak, jak w przypadku każdej procedury medycznej, pacjent powinien przekazać wszelkie dane o swoim stanie zdrowia, nie należy zatajać lub pomijać nawet pozornie nieistotnych kwestii.

Badania urologiczne w Poznaniu w moim gabinecie to jednak nie tylko sama kwalifikacja medyczna. Wazektomia jest zabiegiem z efektem długotrwałym, dlatego urolog powinien upewnić się, że pacjent jest zdecydowany, ma pełną świadomość dotyczącą konsekwencji zabiegu, a jeśli jego wiedza jest niepełna – powinien przekazać wszelkie dodatkowe informacje.

Wazektomia w idealnym przebiegu dokonywana jest w spokojnej atmosferze, pacjent jest zrelaksowany i pewny swojej decyzji. Zarówno fizyczna, jak i właśnie psychiczna gotowość do zabiegu to elementy niezbędne, by zabieg i rekonwalescencja przebiegły bez przeszkód.

W dniu przystąpienia do zabiegu pacjent powinien być w dobrym stanie zdrowia, wypoczęty i w miarę możliwości spokojny. Wazektomia to małoinwazyjny zabieg chirurgiczny, dlatego nie ma konieczności przebywania pacjenta w poradni poza samym czasem zabiegu i pozabiegowej kontroli lekarskiej.

Zapraszam pacjentów na wstępną kwalifikację oraz badania urologiczne do mojego gabinetu w Poznaniu.

Wazektomia, Najskuteczniejsza antykoncepcja

Umów się na wizytę kwalifikacyjną.

Adres gabinetu:

Gabinet Urologiczny Dr Michał Hrab
Marcelińska 94/200, Grunwald, Poznań

Rejestracja:

(+48) 517 507 978