Wazektomia Hrab

Wazektomia

Zapraszamy do umawiania się na konsultacje w moim gabinecie.

Jak wygląda zabieg wazektomii?

Wazektomia to zabieg urologiczny, wykonywany przez lekarza specjalistę – urologa – w gabinecie lub poradni urologicznej, w Poznaniu lub innym mieście, gdzie taka placówka funkcjonuje. Pacjent, który chce ją wykonać, musi poddać się wstępnej kwalifikacji do zabiegu i wykonać podstawowe przy tego typu operacjach badania laboratoryjne, zlecone wcześniej przez urologa. Następnie, po pozytywnej kwalifikacji, zabieg przeprowadza się bezpośrednio w gabinecie. W zależności od zastosowanej metody, fragment skóry jest przecinany lub rozwarstwiany bezpośrednio nad nasieniowodem, który następnie zostaje chirurgicznie przerwany i podwiązany tak, by nie miał możliwości naturalnego zrośnięcia się. Skóra zostaje miejscowo zszyta i opatrzona, po kilku dniach pacjent wraca do pełnej sprawności.

Rekonwalescencja po zabiegu

Wazektomia to zabieg mikrochirurgiczny, dlatego rekonwalescencja przebiega zazwyczaj szybko i bez żadnych przeszkód. Pewnością takiego przebiegu rekonwalescencji jest skorzystanie z oferty profesjonalnego, doświadczonego gabinetu, takiego jak ten, który prowadzę w poradni urologicznej w Poznaniu. Przez krótki czas nie należy podejmować aktywności seksualnej, aż do wygojenia się rany. Nie ma konieczności zmiany codziennych nawyków, higieny lub ubioru. W ciągu kilku następnych miesięcy zaleca się również korzystanie z dodatkowej formy antykoncepcji, aż do stwierdzenia braku obecności plemników w nasieniu (zdarza się, że plemniki przechowywane są w pęcherzykach nasiennych do max. 5 miesięcy od wykonania zabiegu).

Rewazektomia

Wazektomia to zabieg, który w założeniu jest trwałym przerwaniem płodności u mężczyzny. Jeśli zabieg przecięcia i podwiązania nasieniowodów był przeprowadzony poprawnie, istnieje możliwość przywrócenia ciągłości przewodu i zdolności do transportowania plemników do ejakulatu.

W każdym przypadku konieczna jest indywidualna ocena specjalisty, który po wykonaniu badań i wywiadu z pacjentem, oceni prawdopodobieństwo sukcesu rewazektomii. Poradnia urologiczna w Poznaniu, w której znajduje się mój specjalistyczny gabinet urologiczny, po zapoznaniu się z indywidualnym przypadkiem pacjenta, może zakwalifikować go do zabiegu rewazektomii lub wykazać niemożliwość jej przeprowadzenia. 

Wazektomia, Najskuteczniejsza antykoncepcja

Umów się na wizytę kwalifikacyjną.

Adres gabinetu:

Gabinet Urologiczny Dr Michał Hrab
Marcelińska 94/200, Grunwald, Poznań

Rejestracja:

(+48) 517 507 978